Klimatyzacja

Przeglądy i serwis klimatyzacji samochodowej Strzelce Opolskie

Klimatyzacja samochodowa to dziś standard w samochodach praktycznie każdej klasy. Należy jednak pamiętać o konieczności regularnego dbania o układ klimatyzacji aby zapewnić mu bezawaryjną i wydajną pracę. To także niezwykle ważne dla zdrowia i komfortu kierowcy oraz pasażerów. Dlatego należy przynajmniej raz w roku wykonać kontrolę klimatyzacji samochodowej. Regularne przeglądy układu klimatyzacji pozwolą uniknąć kosztownych usterek w przyszłości.


Serwis klimatyzacji JK Trans obejmuje:


Klimatyzacja Strzelce Opolskie

Klimatyzacja Strzelce Opolskie


Sprawdzenie szczelności układu
Jednym z najczęstszych powodów awarii całego systemu jest jego rozszczelnienie, co powoduje obniżenie sprawności układu i może prowadzić do kolejnych usterek.

Odgrzybienie i dezynfekcja klimatyzacji
Klimatyzacja samochodowa jest idealnym środowiskiem do rozwoju wszelkiego rodzaju drobnoustrojów takich jak bakterie czy grzyby. Dlatego odgrzybianie klimatyzacji samochodowej powinno być wykonywane przynajmniej raz na 12 miesięcy!

Wymiana czynnika chłodzącego
W trakcie pracy klimatyzacji samochodowej może dochodzić do ulatniania się czynnika chłodzącego. Nawet w pełni sprawny układ klimatyzacji w aucie traci nawet do 15% czynnika w ciągu roku, co prowadzi do stopniowej utraty wydajności. Dlatego zaleca się uzupełnienie poziomu czynnika chłodniczego przynajmniej raz na 12 miesięcy.

Wymiana oleju w układzie
Rolą oleju jest smarowanie wszystkich części ruchomych układu chłodniczego. Ponadto, olej do klimatyzacji ma za zadanie chronić uszczelki na przewodach czy złączkach. Dzięki temu uszczelnia układ i zapobiega wyciekom. Wreszcie jego funkcją jest także usuwanie nadmiaru ciepła powstałego w sprężarce.

Wymiana filtra kabinowego
Jego rolą jest oczyszczanie powietrza przed wtłoczeniem go do kabiny pasażerskiej. Filtr wyłapuje zarówno większe drobiny jak piach ale także pyłki roślin a nawet bakterie bakterie.
Regularna wymiana filtra kabinowego zapobiega zbyt szybkiemu zagrzybieniu parownika klimatyzacji oraz wtłaczaniu do kabiny niebezpiecznych drobnoustrojów.Serwis klimatyzacji wykonujemy we wszystkich typach pojazdów i układów:

  • samochodach osobowych
  • samochodach dostawczych
  • samochodach ciężarowych
  • autobusach
  • kamperach i przyczepach kempingowych
  • maszynach rolniczych

Dzięki posiadaniu warsztatu mechanicznemu wykonujemy również wszelkie naprawy układu klimatyzacji powstałe wskutek eksploatacji, uszkodzeń czy zaniedbań serwisowych, takie jak: wymiana chłodnicy czy wymiana i naprawa przewodów klimatyzacji.


Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem pod numerem telefonu:

602 583 164

Lub do osobistej wizyty w naszym serwisie klimatyzacji w Szczepanku niedaleko Strzelec Opolskich przy ulicy Strzeleckiej 2a.